Yazılım

PHOTOSHOP ALTERNATİFİ En İyi 10 Ücretsiz Fotoğraf Editörü

En İyi 10 Ücretsiz Fotoğraf Editörü


    Hepimiz gün içerisinde karşılaştığımız fotoğrafları kaydediyoruz . Ya da bizlere cep telefonumuz kadar yakın olan kameralar ile anlık veya planlı çekimler yapıyoruz. Özellikle anlık çekimlerde yakaladığımız özensiz bir kareyi daha anlaşılır ve çekici hale getirebilmek adına  fotoğraf üzerinde bazı filtreler eklememiz ,ya da onu ; kırpma , kesme, yansıtma , renklendirme, pozlama , flulaştırma gibi bir çok işleme ihtiyacımız bulunabilmektedir.
    Tam burada İnternet dünyasında yer alan sayı ve sınır tanımayan konuyla ilgili alternatifleri araştırmaya girdiğimiz anda da iş biraz karışıyor. Kimi yazılımlar ihtiyacımızı karşılamadığı gibi kendimizi reklamlarla boğuşurken bulabiliyoruz.

    Sizlere hem vakitten tasarruf ettirebilmek adına hem de en iyi fotoğraf editörlerine ulaşabilmeniz adına bu makaleyi hazırladım.


En İyi 10 Ücretsiz Fotoğraf Editörü’nü Seçerken Dikkat Ettiğim Kriterler


 1. Photoshop kadar üretken olabilmeli
 2. Kolay ulaşılabilir olmalı (Her Platformda: Mac-OS , Windows OS, Android, Web, IOS,Sunucu Eklentileri …)
 3. Ücretsiz olmalı
 4. Kullanımı kolay, arayüzü kullanışlı olmalı
 5. Sosyal Medya dostu olmalı

En İyi 10 Ücretsiz Fotoğraf Editörü’nü Seçerken Dikkat Ettiğim Kriterler

screenclip

En İyi 10 Ücretsiz Fotoğraf Editörü’nü Seçerken Dikkat Ettiğim Kriterler


1. Pixlr Sanki Adobe Photoshop Kullanıyorsunuz

pixlrFotoğraf düzenlemeye derin bir dalış yapmaya hazırsanız, Pixlr Editor harika bir seçimdir. Kapsamlı özelliklere sahiptir ve Photoshop ile aynı güçlü araçların çoğunu sunar. Pixlr’da çok sayıda karmaşık işlem gerçekleştirebilirsiniz: birleştirme veya ince ayar efektleri için katmanlar halinde çalışma; konunuzu canlandırmak için renk düzeltme ve bileme araçlarını kullanmak; ve göz alıcı özgünlük ve yetenek için görüntünüze metin, şekiller ve diğer unsurların eklenmesi.

Üst menü çubuğunda ayarlamalar, filtreler, dönüştürmeler ve çarpıtmalar için bir dizi açılır menü bulunur. Geçmiş, Katmanlar ve Gezgin gibi bazı ögeler, bir görüntü üzerinde çalışırken (Photoshop’un yuvalanmış panellerine benzer) çalışırken, Keskinliği Azaltma Maskesi gibi diğer ögelerin bir sonraki işleme geçmeden önce ayarlanması ve kabul edilmesi gerekir. Bazı kontrollerin ne kadar etkili olduğu tamamen görüntünüze bağlıdır, ancak çoğu görüntü sorunu için bir tedavi bulabilmeniz için çok fazla profesyonel araç vardır.
Sırf karmaşık olması, Pixlr’ın kullanımının zor olduğu anlamına gelmez. Parametreleri kolayca ayarlamanıza olanak tanıyan kullanımı kolay, renkli simgelere ve kullanışlı kaydırıcılara sahiptir. Ayrıca, kendi uygulama çerçevesi içinde çalışır, yani tüm tarayıcı pencerenizi kaplamaz. Bonus: Pixlr, Photoshop PSD dosyalarını açabilir ve sosyal ağlara göndermek veya sabit diskinize kaydetmek için PNG, JPEG, BMP ve TIFF biçimlerinin yanı sıra kendi biçiminde de kaydedebilir.
Pixlr derin bir araçtır ve Photoshop gibi bir öğrenme eğrisi vardır. Dalıştan önce, benzer fotoğraf araçlarına aşina olmak veya bazı çevrimiçi eğitimlere göz atmak istersiniz. Ya da bilirsin, cesur ol.
Not: Uygulama birkaç farklı tada sahiptir: Web uygulaması, ücretsiz indirilebilen bir masaüstü uygulaması, bir Chrome uzantısı ve sadece hızlı Instagram tarzı filtreler, kaplamalar ve çıkartmalar eklemenizi sağlayan çevrimiçi Express sürümü.
 1. Photopea Sanki Adobe Photoshop Kullanıyorsunuz
photopea
Photopea’yı ilk kez başlatmak, özellikle Photoshop çeşitliliği konusunda size tuhaf bir deja vu duygusu verebilir. Photopea, neredeyse aynı olan bir araç çubuğu ve benzer menüler oluşturan iç içe geçmiş kontroller ve araçlar ile Photoshop’un görünüşünü ve verdiği hissi taklit eder.
Pixlr gibi, orijinal Photoshop’taki katmanları içeren görüntüleri açarak yerel Photoshop PSD dosyalarını kabul eder. Aynı zamanda yerel GIMP ve Sketch dosyalarıyla birlikte çalışır. Pixlr’dan farklı olarak, Photoshop dosyalarını düzenli olarak kullanırsanız uygun olan PSD formatına da aktarabilir.
Photopea hızlı bir yenilik veya sosyal ağ uygulaması olarak değil, düzenleme katmanları, katman stilleri, maskeler, metin ve akıllı nesnelerle Photoshop’a orijinal bir alternatif olarak tasarlandı. Bu, rakip fotoğraf editörlerinden daha az Instagram tarzı filtre ve efekt içerdiği anlamına gelir. Selfie’lerinizi farklı bir uygulama için kaydedin.
Photopea herhangi bir cihazda çalışabilir, ancak büyük ekran ve hassas işaretleme aygıtı size en iyi deneyimi sağlayacaktır. Photopea yerel olarak çalışır – sunucu veya internet yüklemesi yoktur – böylece internet bağlantısını kesebilir ve uygulamayı çevrimdışı olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Photopea fiyatlandırması: Ücretsiz; 30 günlük lisanslar, tek bir kullanıcı için 5 dolar, 5 kişilik bir takım için 15 dolar ve 20 kişilik bir takım için 50 dolar. 90 günlük lisanslar tek bir kullanıcı için 12, 5 kişilik bir ekip için 40 ve 20 kişilik bir ekip için 120 dolar.
 1. Polarr Düşünsenize RAW Formatı destekliyor

polarrPolarr’ı ilk kez kullandığınızda, kendi fotoğraflarınızı çekmeden önce, sizi örnek görüntüdeki ana özelliklerden geçirir.

Modern Film ve Sanat Filmi gibi benzersiz seçenekler içeren çok çeşitli yerleşik filtrelerden bir hazır ayar seçebilirsiniz. Ayrıca, parlaklığı, kontrastı, parlak noktaları, bulanıklığı, kırpmayı, en boy oranını ve renk tonunu ve sıcaklığını sabitlemek için Apple Photos’u hatırlatan bir yardımcı programla görüntüyü ayarlayabilirsiniz. Ücretsiz sürüm ayrıca renk tonu, doygunluk ve parlaklık ayarlarının yanı sıra lens distorsiyonu, leke çıkarma şifa fırçası ve portreler için yüzdeki kusurları düzeltme yeteneği sunar.
Polarr, çevrimiçi görüntü düzenleyicileri için sıra dışı olan ham biçimleri destekler: ham görüntünüzü web arayüzüne sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Resminizi tamamladığınızda, JPEG, PNG veya TIFF biçiminde kaydedebilirsiniz. LinkedIn, Instagram, Twitter, Facebook, Pinterest ve Tumblr için bir dizi hassas çıktı boyutu içeren üç kalite ayarı ve ürün seçeneği ile toplu tasarruf yapabilirsiniz.
Çalışırken, ücretsiz sürüm, Pro sürümün deneyebileceği ancak kaydedemeyeceğiniz radyal, gradyan, renk, metin, sıvılaştırma ve fırça maskesi efektlerine erişmenizi sağlar.
Polarr fiyatlandırması: Ücretsiz; 20 $ ‘lık premium abonelikler (bir kerelik ücret, yükseltmeleri içerir)

Polarr Sitesine Git


       4. Sumopaint Artistik boyama efektleri ile havanızı katlayın

sumopaintSumopaint, Photoshop tarzı bir görünüm ve his ile başka bir uygulama. Çevrimiçi bir hizmet olarak Sumopaint’in özellikleri Photoshop’tan daha sınırlı, ancak asıl oyuncular — seçim, resim ve metin araçları; gradyanlar, şekiller, eğriler, bulanıklaştırmalar, lekeler, ön ve arka plan renkleri; kırpma ve büyütme — hepsi oldukça tanıdık. Uygulamanın zarif arayüzü seçtiğiniz her bir aracı vurgularken içeriğe duyarlı bir üst menü yalnızca bu araçla ilgili kontrolleri gösterir.

Photoshop’tan ilham alan yerleşik paneller serisi, yakınlaştırmanıza ve uzaklaştırmanıza ve resminizi yönlendirmenize, renkleri seçmenize, katman eklemenize ve 3D Efektleri, Bulanıklaştır, Deforme Et, Keskinleştir, Stilize Et ve daha fazlası gibi çok sayıda filtre uygulamanıza olanak tanır. Ayrıca ayarlanabilir boyutlar, rotasyonlar, yönlendirme, saçılma ve diğer sanatsal resim efektleri sunan geniş bir fırça koleksiyonuna sahiptir.
Lite sürümünü ücretsiz kullanabilirsiniz, ancak Pro sürümü reklamsızdır ve uygulamayı çevrimdışı kullanım için indirmenize izin verir; URL’lerden görüntüleri içe aktarın; görüntüleri e-postayla gönder; ve perspektif haritalama, küre tasarımcısı ve daha fazlasıyla birlikte tonlarca ek ön ayar, özel efekt ve fırça elde edin.
Sumopaint fiyatlandırma: Ücretsiz; 2 $ / gün (~ 30 $ / ay), 5 $ / hafta (~ 20 $ / ay), 9 $ / ay veya 48 $ / yıl (4 $ / ay) prim abonelikleri, diğer fiyatlandırma planları ile birlikte.
 1. BeFunky  Özel Efektlerle Fotoğraflarınızı Düzenleyin

befunky

BeFunky, ana araç çubuğunun üstündeki Katman Yöneticisi özelliğinde gösterildiği gibi özel efektleriyle bilinir.
Her ana bölümden erişilebilen açılan bir menü — Düzenle, Rötuş, Efekt, Sanatsal, Çerçeveler, Grafikler, Kaplama, Metin ve Dokular – fotoğraf editörü, tasarımcı ve kolaj oluşturucu arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. kaydırıcı ayarlarıyla hassaslaştırabileceğiniz ögeler. Ücretsiz sürüm, akıllara durgunluk veren bir dizi çıkartmanın, yazı tipinin ve arka planın yanı sıra muazzam bir öğe ve stil listesine sahiptir. Boya modu, tüm atış boyunca eşit bir şekilde uygulamak yerine boya fırçası ile efekt oluşturmanıza olanak sağlar.
BeFunky’nin ücretsiz sürümü ile çok şey yapabilirsiniz, ancak ne görüyorsanız, editörün gelişmiş efektlerine erişmek için yükseltme yapın: HDR DLX, Sharpen DLX, Canlı Renkler DLX ve DeNoise DLX, kullanımı kolay araçlardır. Seçilen efekt veya fonksiyonun hassasiyetini ve fotoğraf gerçekçiliğini arttırmak için güncellenmiş algoritmalar kullanarak diğer çevrimiçi editörlerden ayırın. Rötuş özelliği size ücretsiz temel kontroller sağlar, ancak düzeltmelerin çoğu sadece premium sürümde mevcuttur. Artsy bölümü ayrıca premium sürümün bir parçasıdır, ancak ilk önce sizin için değip değmeyeceğini belirlemek için tüm efektleri deneyebilirsiniz. Yükseltme ayrıca reklamları kaldırır ve yüksek çözünürlüklü 4000 x 4000 piksel görüntüler elde edebilir.
BeFunky fiyatlandırma: Ücretsiz; 4.95 ABD Doları / ay veya 34.95 ABD Doları / yıl için premium abonelik (2.91 $ / ay)
 1. Fotor Layer tekniği
fotor
Fotor özelliği yüksek ancak yine de yeni gelenlere davet edeceğine emin, temiz, düz ve sade bir tasarımı var.
Tüm temel çevrimiçi düzenleme yeteneklerine ek olarak, Fotor özel efektler, yüz ve vücut geliştirme, çerçeveler, çıkartmalar ve metinler için geniş bir işlevsellik sunar. Lens Parlama, Film Tahıl, Renk Sıçrama ve Tilt-Shift gibi özel efektlerle resimlerinize sanatsal dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Ve kullanışlı bir Snapshot özelliği birden fazla düzenlemeyi izlemenize olanak sağlar.
Ücretsiz sürümde, fotoğraf kolajları oluşturma ve promosyonlar veya sosyal medya için şablon tabanlı grafik tasarım projeleri oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere birçok seçeneğe sahipsiniz. Ayrıca toplu işleme ve buluta kaydetme yeteneği sunar. Ancak, kendinizi merak ediyorsanız, orijinal bir HDR görüntüsü oluşturmak için üç parantezli fotoğraf kullanmanıza izin veren Fotor’un premium HDR modülü, giriş fiyatına değer. Ücretli sürüm ayrıca tüm modüller boyunca serpilmiş premium özelliklere erişmenizi sağlar, reklamları ve filigranı kaldırır ve daha fazla bulut depolama alanı ve daha büyük bir tuval sunar.
Fotor fiyatlandırma: Ücretsiz; 8,99 dolar / ay veya 39,99 dolar / yıl (veya 3,33 dolar / ay) prim aboneliği
 1. iPiccy En iyi ücretsiz deneyimle grafik teknolojileri ve tasarımlar
ipiccy
Bir kelimeyle, iPiccy’ye ulaşılabilir. Başlangıç sayfası size üç seçenek sunar: bir fotoğrafı düzenlemek, bir kolaj oluşturmak veya bir tasarıma başlamak. Seçiminizi yaptıktan sonra, kullanımı kolay, katman tabanlı düzenleyici, çeşitli temel ve gelişmiş düzenlemelerin yanı sıra ayarlamalar, renkler ve filtreler için kontroller sunarak hızlı ve yanıt verir. Neredeyse her türlü düzenleme – renk tonundan atlatmak ve yakmak veya eğriler ve seviyeler – kaydırıcı ayarı ile birlikte kullanılabilir. Fotoğraf efektleri, özel muamele için fotoğrafınızın ayrı bölümlerini maskelemek için bir fırça kullanmanızı sağlar. Ve büyük bir rötuşlama araçları listesi kırışıklıkları giderir, gözleri parlatır ve hatta portre özelliklerini geliştirmek için makyaj uygular.
İPiccy ile kolajlar ve tasarımlar için birden fazla görüntü seçebilir ve yerel sabit sürücünüzde bir yerde bir arada tutmak için bir alan belirleyebilirsiniz – hangi çekimlerin kullanılacağına dair kullanışlı bir özellik.
Başyapıtınızla işiniz bittiğinde, uygulamanın birçok dokusunu, çıkartmasını, çerçevesini ve görüntüsünü yerleştirerek tavşan deliğinden aşağı inmekten çekinmeyin; çeşitli harmanlama modlarını kullanarak; doğrudan görüntünüze boyamak; veya kendi veya çevrimiçi font koleksiyonunuzla birlikte bir miktar metin ekleme. En iyi bölüm: premium sürüm yok. Tüm özellikler her zaman mevcuttur.
iPiccy fiyatlandırma: Ücretsiz
 1. Ribbet Basit arayüzüyle gelişmiş düzenleme
ribbet
Ribbet’in basitleştirilmiş menü seçenekleri Photoshop’tan daha Apple Photos’a benziyor. Tek bir görüntüyle başlayabilir veya bir kolaj oluşturmayı seçebilirsiniz. Tek bir resim yükledikten sonra, Temel Düzenlemeler menüsüne sahip bir araç çubuğu elde edersiniz. Oradan, yeni başlayanların takdir edeceği bir şeyi Otomatik Düzeltme uygulayabilirsiniz – veya kırpma, döndürme, pozlama, renk, keskinleştirme ve yeniden boyutlandırma işlevlerini manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Tanıdık bir sürükle ve bırak arayüzü, fotoğraflarınızı yeniden kullanmak üzere kendi kütüphanenize yüklemenizi sağlar.
Minimalist olsa da, Ribbet hala Facebook, Twitter veya YouTube’daki sosyal medya kapak çekimleri için fotoğrafları boyutlandırmak gibi kullanışlı işlevlere sahip; baskı için çıktıyı optimize etmek; ve ek özellikler için sağdan uygulamadan Pixlr’ı başlatma yeteneği. Ayrıca, uygulamanın sadece bunlar için bir arama kutusuna sahip olduğu çok fazla etiket ve çerçeve var.
Ücretsiz sürüm, acemiler için oldukça faydalıdır, ancak bir abonelik size ücretsiz bir deneyim sunar, derinlemesine rötuşlama gibi bazı ekstra özellikler sunar ve çevrimiçi düzenleme geçmişinde oluşturduğunuz tüm fotoğrafları ve kolajları saklamanıza izin verir.
Ribbet fiyatlandırması: Ücretsiz; 4.95 $ / ay, 19.95 $ / altı ay (3.33 $ / ay) veya 29.95 $ / yıl (2.50 $ / ay) prim aboneliği.
 1. Fotojet Grafik tasarım ile başlayın
fotojet
FotoJet, fotoğraflarınızda çok fazla telaşa ve fotoğraf düzenleme deneyimine gerek kalmadan hızlı iyileştirmelerle sizi ayağa kaldırıyor ve çalışıyor.
Sizi ezmeden işin yapılmasını sağlayacak bir yazılım arıyorsanız, temel Düzenleme, Efekt, Kaplama, Çerçeve, Metin ve Clipart araçları çoğu kullanıcıyı memnun edecektir. Ve tüm küçük resim meraklıları için FotoJet, Google’ın küçük resim kitaplığına ücretsiz olarak aranabilir erişim sağlıyor.
Birinci sınıf sürümle, 600’den fazla şablon ve 500 küçük resim, yazı tipi, efekt ve yer paylaşımı ve daha fazlasıyla birlikte Sharpen, Dehaze ve Vignette dahil olmak üzere, reklamsız bir deneyim ve gelişmiş özellikler elde edersiniz.
FotoJet fiyatlandırması: Ücretsiz; 6,99 $ / ay veya 39,99 $ / yıl için premium abonelik (3,33 $ / ay)
 1. LunaPic Hem video hem de fotoğraf düzenleyin
lunapic
Diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarının kaygan sunumları ile karşılaştırıldığında LunaPic bir anomalidir. LunaPic’in tüm özelliklerine (çizim araçları, efektler, ayarlamalar ve animasyonlar), gezinme işlemini biraz daha şıksa kolaylaştıran açılan menülersiz menüler aracılığıyla erişilebilir.
Çok parlak olmayan hissi aşabilirseniz, göz açıp kapayıncaya kadar yüklenen özel efektler (video tarzı animasyon efektleri dahil) gibi birçok kullanışlı özellik sunan son derece yetenekli bir editör bulacaksınız. Bazı örnekler? Eski Bir Film Efekti animasyonu, renkli bir fotoğrafı siyah beyaz yapar ve cızırtılı hareketli dikey yaş çizgileri ekler. Groovy Rainbow size döngüsel animasyonlar veriyor. Obamaize size Shepard Fairey efekti verir. Her efekt öncekine göre oluşturulur, ancak geçmiş paneli ayrı ayrı küçük resimler olarak görüntülenir, böylece Geri Al’a birden çok kez basmadan geri dönebilirsiniz.
LunaPic, diğerlerinden farklı olarak, çeşitli video ve grafik formatlarının içe aktarılmasını sağlayan ve animasyonlu GIF’ler veya kısa AVI, MPG veya MP4 filmler ve WAV sesleri yayınlamanıza izin veren fotoğraf düzenlemeye ek olarak video düzenlemeyi de destekler. Hatta film hızını, kare sayısını ve genişliğini de belirleyebilir ve başlıkla yazabilirsiniz.
LunaPic fiyatlandırma: Ücretsiz

Bu çevrimiçi fotoğraf editörlerinden biri, fotoğraflarınızı doğru bir şekilde görüntülemenize yardımcı olur – size bir kuruşa mal olmaz. İhtiyacınız olan tek şey web tarayıcınızdır ve temel fotoğraf düzenlemeden fotoğraflarınızın daha sanatsal sürümlerini oluşturmaya kadar her şeyi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.